Kontakt

dogerka_behawiorystka

www.facebook.com/Dogerka

doger.edukacja@gmail.com

502 843 405

502 843 405

Czy pies może jeść szpinak?
Czy psu szkodzi szpinak?

Czego psiaki nie mogą jeść?

25 października 2021
Porcja informacji dla psiarzy
Szkodliwe jedzenie dla psów:
 
CZEKOLADA – kakao zawiera toksyczną dla psów teobrominę. Alkaloid ten bardzo długo wydala się z organizmu psa i tym samym może powodować niebezpieczne skutki uboczne, stanowiące nawet śmierć czworonoga. (objawy występują po około 4 godzinach od spożycia).
 
KSYLITOL – popularny słodzik używany zamiast klasycznego cukru. Jest to bardzo niebezpieczna substancja dla psa, która powoduje ciężkie uszkodzenia wątroby oraz zaburzenia neurologiczne i absolutnie nie powinna być nigdy podawana psu nawet w najmniejszych ilościach.
 
WINOGRONA, RODZYNKI– zarówno świeża wersja owoców jak i suszona może być niebezpieczna dla nerek psa. Objawy zatrucia mogą obejmować biegunkę, wymioty brak apetytu, bóle brzucha jak i ciężką niewydolność nerek. Zjedzenie już nawet 10 owoców może być niebezpieczne, dlatego należy zupełnie wyeliminować je z diety psa.
 
CZOSNEK, CEBULA, SZCZYPIOREK, POR – spożycie tych warzyw podrażnia przewód pokarmowy psa i może powodować nadwrażliwość pokarmową.
 
PESTKI OWOCÓW - głównie moreli, jabłek, wiśni i brzoskwiń. Mogą powodować wymioty, ślinotok, przyspieszony oddech, niepokój, drgawki a w skrajnych przypadkach utratę przytomności.
 
AWOKADO – w przypadku awokado problem stanowi sposób jego uprawy, w którym wykorzystuje się środki grzybobójcze – są one bardzo dużym zagrożeniem dla naszego psa, tym samym spożywanie awokado pochodzącego z takiej uprawy (prawdopodobnie większość z tych, które możemy kupić w sklepach) może być dla naszego psa niebezpieczne.
 
ALKOHOL – wyroby alkoholowe powinny być zdecydowanie traktowane jako produkty zakazane dla psa. Alkohol wywołuje w jego organizmie podobne reakcje do tych co u człowieka i w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do ich śmierci.